SAMDOB TEKRAR SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNACAK

SAMDOB'un açıklamasına göre, Fransız yazar Prosper Merimee'nin "Carmen" isimli romanından uyarlanan ve dünyanın en ünlü operalarından biri olan "Carmen"i yaratan Georges Bizet'in, muhteşem müziği klasik bale ve flamenkoyla harmanlayarak yepyeni bir anlam kazandırdığı bale eseri, tekrar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Haydi Samsun deprem bölgesine can olmaya! Samsun'da kan verme noktaları Haydi Samsun deprem bölgesine can olmaya! Samsun'da kan verme noktaları

CARLOS VİLAN'IN ORİJİNAL KOREOGRAFİSİYLE SAHNEDE OLACAK

Müzik düzenlemesi Tulio Gagliardo Varas'a ait eserde başkemancı Didem Tepe olurken, Varas ve Kıvanç Tepe orkestrayı dönüşümlü yönetecek. Bale eserinin dekor tasarımı Tayfun Çebi'ye, kostüm tasarımı Gülay Korkut'a ait. Eserin ışık tasarımını ise Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor. İspanya'nın Sevilla kentindeki bir tütün fabrikasında çalışan asi güzel Carmen'in Don Jose ve Escamillo ile yaşadığı gelgitli ve kural tanımaz aşk ilişkisini anlatan iki perdelik bale eseri "Carmen", koreograf ve libretto yazarı Carlos Vilan'ın orijinal koreografisiyle sahneye konulacak.

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'NDE SAHNELENECEK

Bale eseri, Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda 22 Aralık Perşembe günü saat 20.00'de sahnelenecek.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.