Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, tabiat anıtı olarak ilan edilen Çağlayan Çalkaya Şelaleleri'ne daha çok turist çekmek ve tanınırlığını artırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. 

YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Akgül sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Doğal yaşamın başkenti ilçemizde turizm çalışmalarımız devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ‘Tabiat Anıtı’ olarak ilan edilen Çağlayan Çalkaya Şelaleleri yol çalışmalarını yerinde inceledik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi. Akgül, çalışmalar tamamlandığında Çağlayan Çalkaya Şelaleleri'nin turizm merkezi haline geleceğini söyledi. 

TABİAT ANITI İLEN EDİLMİŞTİ

Salıpazarı ilçesinde Çağlayan ve Yayla Mahalleleri sınırları dahilinde tamamı orman mülkiyetine sahip 13 hektarlık sahada yer alan Çalkaya Şelaleleri, Türkiye’nin milli düzeyde öneme sahip müstesna köşelerinin korunarak sürdürülebilirliğinin sağlanması, bu sahalara olan farklı kullanım taleplerinin kontrollü ve planlı bir şekilde karşılanabilmesi ve buraların koruma-kullanma dengesi gözetilerek gelecek kuşaklara milli bir miras olarak bırakılması hedefi kapsamında taşıdığı tabii kaynak değerleri sebebiyle 2873 sayılı Milli Parklar Kanunu kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığının tarafından 3044598 sayılı olurları ile “Çalkaya Takım Şelaleleri Tabiat Anıtı” olarak ilan edilmişti.

Samsun'da belediye başkan adayının evinden 15 kamyon çöp çıktı! Samsun'da belediye başkan adayının evinden 15 kamyon çöp çıktı!

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.