SAMSUN’DAN DEPREMZEDELERE YARDIM

"Asrın felaketi" olarak nitelenen depremin ardından Havza ilçesinde küçükbaş hayvan besicisi Ahmet Kılıç ile çobanlık yapan Engin Edis ve Hasan Eski, mahallelerinde besicilik ve çobanlık yapanların katılımıyla depremzedeler için yardım çalışması başlattı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Samsun'a geliyor Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Samsun'a geliyor

36 KOYUNU KESTİRDİLER

Kılıç ve arkadaşları, kampanyaya destek olmak isteyen besici ve çobanlardan topladıkları 36 koyunu mezbahada kestirerek sattı. Toplanan 86 bin 350 lira, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve AK Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ile banka şubesine gidilerek AFAD'ın yardım hesabına yatırıldı.

“İNŞALLAH ARKADAŞLARA ÖRNEK OLURUZ”

Kılıç, besici ve çobanlar arasında yardım kampanyası düzenlediklerini belirterek "İnşallah arkadaşlara örnek oluruz. Bizim elimizden gelen buydu. İnşallah daha sonra da böyle bir çalışma yapacağız. Destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim." dedi.

“YARALARIN SARILMASINA KATKI SUNDULAR”

Özdemir de Kılıç ve arkadaşlarına teşekkür ederek "Güzel yüreklerini ve ellerinde olanı ortaya koyarak azı çok yaptılar. Asrın felaketinde yaraların sarılmasına katkı sundular." ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.