Ramazan Bayramı Samsun'da geçirecek vatandaşlar "Bayramda Samsun'da gezilecek yerler nerelerdir?" sorusunu internet üzerinden arama yapıyorlar. İşte yanıtı...

SAMSUN ÇİFTLİK CADDESİ

Samsun'un merkezinde bulunan Çiftlik caddesinde bulunan mağazaları gezebilir, restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

SAMSUN BATIPARK

825.000 metre karelik alan üzerinde bulunan Amazon kanalı, balık restoranları, piknik alanlarından faydalanarak bayramda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

AMİSOS TEPESİ

Amisos Tepesi eski adıyla baruthane tepesi olarak bilinen  alandaki yeşilikle doğa keyfi yaşayabilir. Şehri tepeden seyir keyfi yaşayabilirsiniz.

ARKEOLOJİ MÜZESİ

Samsun'da okulun karşısında drift attı! 20 bin 342 lira ceza yedi Samsun'da okulun karşısında drift attı! 20 bin 342 lira ceza yedi

Samsun’da 1981 yılından bu yana faaliyet gösteren Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, şehirde ve çevresinde elde edilen Kalkolitik, Hitit, Helen, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri ziyaretçileriyle buluşturmaktadır. Müzede özellikle Amisos Tepesi’nde yapılan arkeolojik çalışmalarda elde edilen eserler ziyaretçilerin ilgisini fazlasıyla çekmektedir.

ATAKUM SAHİL

350 metre kumsalı olan, yürürüş yolu, cafe restoranlarıyla denizi seyrederek zaman geçirebileceğiniz. Sahil şeridi boyunca sinema, park, bisiklet yolu, iskele ve alışveriş merkezi olanakları mevcuttur. Yürüyüş yolunda bisiklet alanı bulunan Atakum sahilinde, soyunma kabini, duş ve tuvaletler bulunmakta  ve ücretsiz olarak kullanılmaktadır. 

GEYİKKOŞAN SAHİLİ

Geyikkoşan Sahili, Samsun’un yanı sıra Karadeniz Bölgesi’nin en güzel sahillerinden biri olarak görülmektedir. Alaçam ilçesinde turistlerin yürüyüş ve piknik gibi günlük aktiviteleri yapabilecekleri Geyikkoşan Sahili’nde keyifli bir deniz deneyimi için ziyaret edebilecekleri büyük bir kumsala sahip plaj ve birçok kafe de mevcuttur. 

ŞAHİNKAYA KANYONU

Şahinkaya Kanyonu, Kızılırmağın binlerce yılda aşındırmasıyla oluşan bir doğal güzellik olarak Samsun Vezirköprü’de yer almaktadır. Uzunluğu 1500 metre, yüksekliği ise 324 metre olan kanyon Türkiye’nin ikinci büyük kanyonu olarak 2015 yılında tabiat parkı olarak seçilmiştir. Yıl boyunca yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi gören Şahinkaya Kanyonu trekking, kamp, kano ve tekne turu gibi pek çok etkinliğin yapılmasına imkan vermektedir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.