OLAY, ATAKUM'DA MEYDANA GELDİ 

Olay, Atakum ilçesinin İstiklal Mahallesi'nde 31 Ocak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 17 yaşındaki T.S., evlerinde annesi Gülhatun S.'den (56) para ve sigara isteyen ağabeyi Ali Kenan S.'nin (31) "Bu kadını öldüreceğim" diye bağırdığını ve annesinin feryadını duyunca, eline bıçak alıp yardımına koştu. Bu sırada ağabeyinin annesini yumrukladığını gören lise son sınıf öğrencisi T.S., annesini kurtarmak için ağabeyine bıçakla saldırdı. 7 yerinden bıçaklanan Ali Kenan S., ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralanan Ali Kenan S., ameliyata alındı ancak yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Anne Gülhatun S. ise darp sonucu kafasından yaralandı.

TUTUKLANDI

T.S., polis tarafından gözaltına alınıp Samsun Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Çocuk Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan T.S., 1 Şubat'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Kavak Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

"ANNEMİN YARDIMINA KOŞTUM"

T.S. hakkında Samsun 4. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında kendini savunan T.S., "Olay sırasında odamdayken ağabeyimin 'bu kadını öldüreceğim' diye bağırdığını duydum. Annemin 'oğlum yetiş bu beni öldürecek' diye sesini duyunca yardımına koştum. Ağabeyime sarıldım ancak beni odadan itti.

Samsun'da yangın paniği! Meşaleli doğum günü kutlaması kabusa döndü Samsun'da yangın paniği! Meşaleli doğum günü kutlaması kabusa döndü

AW847795_02

GÖZYAŞI DÖKTÜ

Annemi kurtarmak için ağabeyimin kolunu tutunca beni tekrar itti. Ben de ağabeyimin odasındaki dolaptan bıçağı aldım. Ağabeyime bıçağı göstererek annemi bırakmasını istedim. Bu sırada ağabeyim bana saldırdı. Gözlerimi kapatarak kendimi korumak için bıçağı rastgele sallamaya başladım. Annem, ağabeyimin yarasına tampon yaparken ben de ambulansı ve polisi arayıp yardım istedim. Ağabeyimi öldürmek gibi bir amacım yoktu. Ağabeyim uyuşturucu kullanınca ikinci bir kişiliğe geçiyordu. Başka bir kişiliğe sahip oluyordu. Öldürmek amacım yoktu, pişmanım" diyerek gözyaşı döktü.

"ÇOCUĞUM BENİ KURTARMAK İÇİN HAREKET ETTİ"

Anne Gülhatun T. ise, "Çocuğum tamamen beni kurtarmak için hareket etti. Sesimi duyunca geldi. Oğlumdan şikayetçi değilim. Oğlumun cezalandırılmasını istemiyorum. Ne olur oğlumu kurtarın" dedi.

SAVCI KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN CEZALANDIRILMASINI TALEP ETTİ

Savcı mütalaasında sanığın, bıçak darbelerinden 3'ünün ölümcül bölgelerde olmasından dolayı meşru müdafaa sınırlarının yasal koşulların oluşmaması ve ağır haksız tahrik altında kasten öldürme suçundan cezalandırılmasını talep etti.

AVUKAT BERAAT İSTEDİ

T.S.'nin avukatı Giray Güneş ise, "T.S. annesini kurtarmak için hareket etmiş. Olay anında korku ve panik içinde sınır aşılmış olabilir. Müvekkil polis ve ambulansa haber vermiş. Annesini ile ağabeyinin yarasına tampon yapmış. Kesinlikle müvekkilimin öldürme kastı yoktur. Hakkında beraat kararı verilmesini ve tutuksuz yargılanmasını talep ederiz. Lise son sınıf okuyan ve üniversite sınavına girecek bir çocuktur. Beraatını ve tahliyesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

BERAAT VE TAHLİYESİNE KARAR VERDİ 

Mahkeme, T.S.'nin 'nefsi müdafaa şartları altında ağabeyini öldürdüğü' kanaatine vararak oy çokluğuyla beraatına ve tahliyesine karar verdi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.