Samsun'da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

SAMSUN'DA ÖZGÜRLÜK İÇİN YÜRÜDÜLER

Altı Nokta Körler Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Gürbüz  "10-16 Mayıs Engelliler Haftasında bizlere ‘’Sizleri Seviyoruz’’,  Herkes Bir Engelli Adayı’’ gibi veya yöneticilerimizin tekerlikli sandalyelere oturması, gözlerini bağlaması gibi empati yapmalarına gerek yok ve çok gereksiz şeyler. Bizler toplumun savaş, terör, iş kazaları, eğitimsizlik, akraba evlililikleri ve sağlık gibi gerekçelerle engelli olduk. Engelliliği biz seçmedik. Bu nedenlerden dolayı yöneticiler hem nedenlerde sorunlu hem de sorunların çözümünde sorunludur." ifadelerini kullandı.

"ERİŞİM EN BÜYÜK SORUN" 

Ayrıca erişimin en önemli sorunları olduğunun altını çizen Gürbüz "Erişim en önemli sorunlarımızdan bir tanesi olup zaten eksik bırakılan şehir mobilyaları hiç olmazsa yapılanları gerektiği kadar kullanabilmeliyiz ve tüm yetkililere sesleniyoruz. Bunları gerek yapımda gerekse denetlemedeki ilgililere sesleniyoruz." dedi.

Samsun'da yarın hava nasıl olacak? 19 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu Samsun'da yarın hava nasıl olacak? 19 Haziran Çarşamba Samsun hava durumu

GÜRKAN SARIKAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik