Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekmek ve mücadeleye vatandaşlarında desteğini sağlamak amacıyla 337 anne ve anne adayına 'En İyi Narkotik Polisi Anne' eğitimleri düzenlendi

30 Ocak ile 03 Şubat tarihleri arasında İlkadım, Canik ve çarşamba ilçesinde toplamda 8 etkinlikte 337 anne ve anne adayına verilen eğitimde ayrıca broşür dağıtılarak 'UYUMA Uygulaması' ve narkotikpolisianne.com adresi tanıtıldı.

Samsun'un o ilçesine diyaliz merkezi! Başka ilçelere gitmek zorunda kalmayacaklar Samsun'un o ilçesine diyaliz merkezi! Başka ilçelere gitmek zorunda kalmayacaklar

VALİ DAĞLI: MÜCADELEDE BAŞARILI ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMEKTEDİR

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ülke ve topluma maddi ve manevi anlamda büyük zararlar veren uyuşturucuyla mücadelede başarının ancak toplumunun tüm kesimlerini kapsayacak etkin bir mücadele ile mümkün olacağını vurgulayan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "Kolluk kuvvetlerimiz uyuşturucuyla mücadele konusunda başarılı çalışmalar yürütmekteler. Ailelerin ve gençlerimizin bu konuda bilinçlenmelerini çok önemsiyoruz. ‘En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi' ile uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk, ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılmasını hedefliyoruz" dedi.

DAĞLI'DAN ANNE VE ANNE ADAYLARINA TEŞEKKÜR

Tek bir evladın dahi uyuşturucu batağına düşmemesi için tüm kurumları, yerel yönetimleri, sivil toplum kuruluşları ve aileleriyle devlet ve milletin el ele tam bir dayanışma ve seferberlik ruhuyla hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Vali Dağlı, "Konuya ilişkin operasyonel faaliyetleri kararlılıkla sürdürmenin yanı sıra vatandaşlarımızın konu hakkında bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılmasına yönelik birçok eğitim faaliyetini de kesintisiz devam ettiren kolluk birimlerimizi kutluyoruz. Bu önemli konuya hassasiyet göstererek eğitimlere katılan tüm anne ve anne adaylarına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Vali Dağlı ayrıca, özellikle anne ve anne adayları olmak üzere herkese mutlaka ‘narkotikpolisianne.com’ web sitesini ziyaret etmeleri ve uyuşturucu ticaretini doğrudan, en hızlı şekilde kolluk birimlerine bildirebilecekleri UYUMA uygulamasını telefonlarına indirmeleri çağrısında bulundu.

Haber Kaynak: Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.