Samsun'da Emre ve Recep Gezek kardeşler para çekmek isterken bankanın bir açığını bularak hesaplarına 2 günde 16 milyar lira geçirmesi olayının ardından hesaplarından çevresine 416 bin lira dağıttığı belirlendi

Samsun’da bulundukları dönemde Emre ve Recep Gezek kardeşlerin çevrelerine “Borcu olan bize gelsin” çağrısı sonrasında hesaplarından akraba ve yakın arkadaşlarına havale ettikleri miktar ve isim listesi ortaya çıktı.

samsunda-16-milyar-liralik-vurgun-2403.jpg

TOPLAM 416 BİN LİRA DAĞITMIŞLAR

Gezek kardeşlerin toplam 416 bin 500 lirayı havale ettiği kişiler ve aldıkları miktarlar ise şöyle:

M.S. 9 bin 992 TL, K.D. 214 bin 500 TL, H.K. 5 bin TL, H.C. 40 bin TL, M.U. 20 bin TL, K.D. 42 bin TL, E.G. 20 bin TL, K.D. 5 bin TL, E.B. 10 bin TL, M.N. 40 bin TL, İ.B. 5 bin TL, H.K. 5 bin TL.

GALERİCİ PARAYI İADE ETTİ

Suç duyurusunda Recep ve Emre Gezek’in yakınlarına dağıttığı paraların geri alınmasını isteyen banka yönetimi, Gezek Kardeşler’in BMW marka otomobil için 300 bin lira gönderdiği galerici ile de temasa geçti.

Banka tarafından suç duyurusunda bulunulduğu ile ilgilide öğrenilen bilgiye göre “Galerici F.A. ile banka yetkilileri arasında yapılan görüşmede suça konu eylemler anlatılmış olup, sonrasında F.A. söz konusu 300 bin liranın Emre Gezek’in bankadaki hesabına iade edilmesi için talimat vermiş ve iade işlemi gerçekleşmiştir” denildi

Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.