Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Samsun Sahra Sıhhıye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, açtıkları stantlarda yaptıkları faaliyetleri tanıttı. Gösterilerin de yapıldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KANAL S'DEN CANLI YAYIN

Samsun Valiliği koordinesinde Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı, her gün farklı etkinliklerle ev sahipliği yapıyor. Dün de İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na ait birimler, Samsun Sahra Sıhhıye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ekiplerinin yaptıkları faaliyetler ve gösteriler göz doldurdu. Samsun Medya Grubu'na bağlı Kanal S ve Samsun Canlı Haber'de de gün boyu süren etkinlikleri ve gösterileri naklen yayınlandı. 

ALA VE UZUN SOHBET ETTİ

Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala da, Samsun Sahra Sıhhıye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nın açtığı stantları ziyaret ederek, gerçekleştirilen faaliyetler hakkında personelinden bilgi aldı. Samsun Sahra Sıhhıye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı personeli etkinlik kapsamında tatbikat gerçekleştirerek, yaralanmalarda yaptıkları ilkyardım çalışmaları ile ilgili de bilgi verdi. Zırhlı tam teşekküllü cankurtaran ve zırhlı personel taşıyıcı aracının da tanıtıldığı etkinlikte, vatandaşlar teçhizatları yakından inceleme fırsatı buldu. Öte yandan Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun da, Gazi Komutan Davut Ala ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Samsun İlkadım'da 81 m² 2+1 daire icradan satılıktır Samsun İlkadım'da 81 m² 2+1 daire icradan satılıktır

TÜM BİRİMLER FAALİYETLERİ TANITTI

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birimler de kurdukları stantlarda vatandaşları bilgilendirdi, çalışmalarını tanıttı. Trafik Şube Müdürlüğü'nün maskotu Şahin ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü maskotu Kanka'ya ve İl Jandarma Komutanlığı'nın Kobra aracına çocuklar yoğun ilgi gösterdi. 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Bando Takımı da yaptıkları gösteriyle vatandaşlardan alkış aldı. Özellikle birimlerin çalışmalarında kullandığı ve Türk mühendisler tarafından yapılan uzaktan kumandayla kontrol edilen bomba imha robotu, su altı arama kurtarma malzemeleri de ilgi gördü.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.