Samsun Valiliği Koordinesinde, kamu kurum ve kuruluşları Cumhuriyet Meydanı'nda tanıtım stantları açtı. Çeşitli gösterilerin yapıldığı etkinliklerle vatandaşlar, Cumhuriyet'in 100. yıl heyecanını şimdiden yaşamaya başladı.

KANAL S'YE KONUŞTULAR

Cumhuriyet Meydanı'nda dün başlayan etkinlikler kapsamında OMÜ Tiyatro Topluluğunca yüz boyama etkinliği, İlkadım Malazgirt İlkokulu ve OMÜ Halk Oyunları ekibi ile Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu ekiplerince gösteriler düzenlendi. Vatandaşlar gösterileri ilgiyle izledi. Bu kapsamda Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürü Feyzullah Derece, kurumlarının bulunduğu stantları ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kanal S mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Rektör Ünal ve Müdür Dereci, Cumhuriyet'in 100. yılının tüm kentte coşkuyla kutlanacağını söyledi. 

"GELECEK NESİLLERE AKTARILMASI GEREKİYOR"

Milli mücadelenin ilk meşalesinin yakıldığı Samsun'un bütün etkinliklerde yönlendirici, yönetici ve öncü olduğunu belirten OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, "Bu sene biraz farklı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun üzerinden bir asır geçti. Özellikle de sahada kültürel etkinliklerle bunun kutlanması son derece anlamlı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi de sahanın her alanında var. Merhum İstiklal Marşı şairimizin bir sözü, duası var. 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.' Bu duanın gerçekleşmesi için, bir daha İstiklal Marşı yazdırılacak bir ortamı yaşamamak için bu değerleri kazanım olarak görmek ve bu kazanımları gelecek nesillerimize kültürel olarak aktarmak gerekiyor. Her geçen yılın daha güçlü kutlamalarla, daha büyük heyecanlarla sahaya inmesi vatandaşlarımıza, gençlerimize, yavrularımıza bir ümit heyecan oluşturması arzusu içerisindeyiz" dedi.

29 EKİM'E KADAR SÜRECEK

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerin 29 Ekim'e kadar devam edeceğini kaydeden Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürü Feyzullah Dereci de şunları söyledi: "Sayın Valimizin buraya atanmasıyla birlikte gelir gelmez ilk vermiş olduğu talimat, Cumhuriyetin 100. yılı ile ilgili programlar oldu. Bu kapsamda vali yardımcımızı görevlendirerek bir komisyon oluşturdu. Bu komisyon sonucunda kararlar alındı. Özellikle Cumhuriyet Meydanı'nda böyle bir etkinlik yapılmasıyla ilgili. Gün gün farklı etkinlikler olacak. Biz de spor adına stant açtık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzü, antrenörlerimizi, spor alanlarımızı tanıtıyoruz. Tamamen farkındalık oluşturmak adına 100. yılda özel böyle bir faaliyet oldu. Katılım güzel, etkinlikler güzel. Standımız 29 Ekim tarihine kadar devam edecek. 29 Ekim'de de Tütün İskelesi'nde büyük bir program olacak. Hep beraber ciddi bir hazırlık içindeyiz. Samsun Valiliği koordinesinde, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte programlar, güzel bir enerjiye dönüştü." 

AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Gamze Özatılgan Kanal S'de konuştu: "Atakum lider kent olacak" AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Gamze Özatılgan Kanal S'de konuştu: "Atakum lider kent olacak"

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.