İGSAŞ açıklamasına göre, Prof. Dr. Mehmet Zengin danışmanlığında geleneksel "İGSAŞ Çiftçi Buluşmaları"nı düzenleyen şirket, son olarak Rize ve Amasya Merzifon’daki çiftçilerle bir araya geldi. 23 Mayıs'ta Rize’de, 25 Mayıs'ta Amasya Merzifon’daki ziraat odalarında düzenlenen toplantılar, İGSAŞ yöneticilerinin yanı sıra bitkisel üretim yapan tüm üreticilerle birlikte bölgede etkin olan oda ve birlikler, çiftçiler ve tarımsal girdi temin eden kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

SAMSUN'DA SATIŞ HACMİ YÜKSELTİLECEK 

Verilen bilgiye göre, bu yılın sonunda Samsun ve Hatay'daki iki fabrika yatırımıyla üretim kapasitesini artırmayı planlayan İGSAŞ, satış hacmini ve cirosunu da yükseltecek.

2024 SONUNDA DEVREYE ALINACAK 

Samsun’da inşası devam eden yıllık 200 bin ton üretim kapasiteli organominarel kompoze gübre fabrikasının bu yılın son çeyreğinde üretime geçmesi beklenirken, Hatay’daki yıllık 250 bin ton kapasiteli kompoze gübre fabrika yatırımının ise 2024 sonunda devreye alınması hedefleniyor.

ÜRÜN PORTFÖYÜ GENİŞLİYOR 

Sektörel yenilikleri yakından takip eden İGSAŞ, her iki yatırımın hayata geçmesiyle Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsamanın yanı sıra her tarım ürününe özel gübrelerle de ürün portföyünü genişletmeye devam edip üreticilerin hizmetine sunacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.