Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çorum Valisi olarak atanan Doç. Dr. Zülkif Dağlı, bugün yoğun bir kalabalığın katıldığı veda programının ardından alkışlarla kentten ayrıldı. Protokol üyeleri ve mesai arkadaşları Vali Dağlı'ya Samsun'a yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

MİSYONUMUZU YERİNE GETİRDİK

Samsun Valiliği önünde düzenlenen programda protokol üyeleri ve mesai arkadaşları Dağlı'yla vedalaştı. Burada açıklamalarda bulunan Dağlı, "3 yıl 2 ay önce yine buraya geldiğimizde ve bu nezih arkadaşlarımız burada bizi karşıladığında şu sözü söylemiştik. Samsun’da 1 numaralı misyonum istihdam, sanayi ve organize sanayi bölgeleri olacak demiştik. Allah’a şükür bu misyonumu yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bunu kamuoyunun taktirine sunuyorum. Samsunluları çok seviyoruz. Beraber güzel şeyler yaptık. Samsunluların desteği olmasaydı bunları yapmamız mümkün değildi. Teknofest'i yaptık, pandemi döneminde en az sıkıntılı bir şekilde atlatmak için gayret ettik. Yine Samsunumuzda eserler bırakmak üzere özellikle istihdam ve sanayiye yönelik eserler bırakmak üzere tüm Samsunlularla hep birlikte el ele vermek suretiyle çalıştık. Ben buradaki tüm çalışma arkadaşlarımıza, siyasi partilerimize, yerel yönetimlerimize yine sivil toplum kuruluşlarımıza ve özellikle ve siz basın temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. Samsun’u hiçbir zaman unutmayacağız. Samsun’u seviyoruz. Samsun’u bundan sonraki gittiğimiz her ilde, her görevde, hangi görev olursa olsun yine fahri olarak savunucusu olmaya devam edeceğiz. Bu manada Samsun’a tekrar Allah'a ısmarladık diyorum" diye konuştu.

Veda programına, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Vali Yardımcıları Şevket Cinbir, Hasan Öztürk, Mahmut Halal, Samsun İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, Samsun İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun İl Kültür Turizm Müdürü Adnan İpekdal, Samsun İl Ticaret Müdürü Kürşat Turpçu, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, Samsun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, dernek başkanları, valilik personeli katıldı.

Samsun'da polis okulu kavşağındaki kazada yeni gelişme! Samsun'da polis okulu kavşağındaki kazada yeni gelişme!

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.