Hasar tespit ve zarar çalışmalarının bugün itibarıyla başladığını ve AFAD Başkanlığı başta olmak üzere ilgili diğer kurumlarla birlikte titizlikle sürdürüldüğünü dile getiren Vali Tavlı, altyapı onarım ve yolların temizlik çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri başta olmak üzere ilgili kurumlarca hızla yürütüldüğünü ve en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

Samsun’da hayatın normale dönmeye başladığını dile getiren Vali Tavlı, çalışmalarda emeği geçen başta AFAD ve yerel yönetimler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ederek, tüm Samsunlulara bir kez daha geçmiş olsun temennisini iletti.

İnanç Dünyası 30 Kasım Perşembe Kanal S'de İnanç Dünyası 30 Kasım Perşembe Kanal S'de

AFAD Başkanı Okay Memiş ise; Samsun’un turuncu alarm verilmesini gerektiren bir yağışla karşı karşıya kaldığını ifade ederek, “Samsun’da önceden ikaz yapılarak Sayın Valimizin önderliğinde çok ciddi bir tedbir alındığını gördük. Herhangi bir can kaybı yaşanmadan bu süreci birlikte yönettik. Yaklaşık 2 bine yakın personel ve iş makineleriyle dahil 600 araçla olaylara müdahale edildi. Mahsur kalan insanlarımızın tahliyeleri gerçekleştirildi. Bugün ise hasar tespiti ve varsa zarar tespitlerini Valiliğimizin belirlediği 61 ekibimizle sokak sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe yapıyoruz. Devlet olarak vatandaşlarımızın zararlarını karşılamaya gayret edeceğiz. Bu vesileyle vatandaşlarımızdan yetkililerimizin ikazlarına riayet etmelerini bir kez daha özellikle istirham ediyorum. Burada alınan tedbirlerden dolayı Valimize, AFAD İl Müdürümüze ve çalışanlarına, jandarmamıza, polisimize Büyükşehir ve ilçe belediyelerimize, itfaiyemize, UMKE’mize ve 112 ekiplerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.