Samsun Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, Sektör Kampüste Programı'nın Milli Teknoloji Hamlesi'ne yön verecek gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak için kurulduğu belirtildi.

İŞ DÜNYASIYLA İÇ İÇE EĞİTİM

Programın, özel sektör ile üniversitelerin iş birliğinin çok daha önemli bir hale gelmesiyle Türkiye'yi milli teknoloji geliştirme hedeflerine taşıyacak insan kaynağını yetiştirmek üzere iş dünyasıyla iç içe eğitimleri içeren, üniversite-sanayi işbirliğini artırmaya yönelik kurgulandığı bildirildi.

Milli Teknoloji Hamlesi odağında yer alan araştırma merkezlerine, üniversitelere ve firmalara ihtiyaç duydukları nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi ve geliştirilmesi noktasında destek sağlamayı planlayan Sektör Kampüste Programı kapsamında 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Mühendislik Fakültesi, Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesindeki bölümlerde Türkiye'nin en köklü firmalarından olan paydaş 40 firmanın alanında yetkin personelleri tarafından 14 hafta boyunca ders verileceği kaydedildi.

STAJ YAPMA İMKANI

Bu dersler kapsamında teorik derslerin yanı sıra proje ve sunum odaklı eğitimler düzenleneceği ve derslerde başarılı öğrencilerin Türkiye'nin büyük ölçekli firmalarında staj yapma imkanı da yakalayacağı, ayrıca yıl içerisinde paydaş firmalara dersler kapsamında teknik geziler düzenlenmesinin de planlandığı aktarıldı.

MHP Samsun'da kongre tarihi belli oldu MHP Samsun'da kongre tarihi belli oldu

Samsun Üniversitesin nitelikli toplum için nitelikli üniversite hedefi doğrultusunda hareket ettiği vurgulanan açıklamada, şu bilgilere de yer verildi: "Sektör Kampüste Programı'yla birlikte üniversitelerin akademik bilgisi ile endüstriyel deneyim ve üretim gücünü bir araya getirilerek öğrencilere zengin bir eğitim deneyimi sunulması sağlanacaktır. Ayrıca, öğrencilerimizin akademik bilgilerini sanayi uygulamaları ile pekiştirmelerine fırsat sağlanırken firmaların da nitelikli iş gücü ihtiyacını staj ve staj sonrası öğrencilerimizi istihdam ederek karşılamaları sağlanacaktır."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.