Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yeni Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yer tahsislerinin yapıldığı iddiası ile ilgili açıklama yaptı.

"BÖYLE BİR ŞEY YOK"

Samsun Medya Grubu'na açıklama yapan Murzioğlu, yeni Organize Sanayi Bölgesi için sürecin halen devam ettiğini belirterek, "Yeni Organize Sanayi Bölgesi için yer belirlendi. Çok kısa zamanda hayata geçireceğiz. Şimdilik talepleri topluyoruz ancak resmi talep toplama sürecine başlamadık. İhtiyaç talepleri bize bildiriliyor. Yer tamamen odamıza geçtikten sonra ilana çıkacağız. Daha sonra tahsislere başlanacak. Yerlerin tahsis edildiği söyleniyor ve bu konu bana çok soruluyor. Böyle bir şey yok. Şuanda yeni Organize Sanayi Bölgesi içinde hiç bir tahsis yapılmadı. Bu yapılacağı zaman ilana çıkacağız ve herkesin haberi olacak. Havza-Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesi'nde yer mevcut. Yer isteyen yatırımcıya orada hemen yer teslimi yapıyoruz." dedi.

" YÜZDE 18 ARTIŞ GÖSTERDİ

Öte yandan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Murzioğlu açıklamasında ayrıca Samsun'un geçen yıl ihracat rakamının 1 milyar dolar olduğunu da hatırlatarak, bu yılın ilk üç ayında ise kentin ihracat oranının yüzde 18 artış gösterdiğini dile getirdi.

Samsun haberleri | Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci Barış Var'a başarı diledi Samsun haberleri | Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci Barış Var'a başarı diledi

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN