Samsun Tabip Odası Dr. Ömer Faysal Çadır, artan vakalara ilişkin kişisel tedbirlere uyulması gerektiğini belirterek,  "Kendimizi koruyalım" çağrısı yaptı. 

Samsun Tabip Odası Dr. Ömer Faysal Çadır, koronavirüste vaka artışlarına dikkat çekerek, "Kendimizi koruyalım. Maske ve mesafe kurallarına uyalım" çağrısında bulundu.

SOSYAL MESAFE UNUTULDU 

Samsun'da 7 bin liralık banka promosyonundan faydalanmak isteyen emekli vatandaşlar, maaşlarını taşımak için banka önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Zaman zaman gergin anların yaşandığı kuyruktaki vatandaşlar, koronavirüs vakalarının arttığı kentte sosyal mesafe kuralını da hiçe saydı. Koronavirüse karşı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanın önemli olduğunun altını çizen Başkan Çadır, "Samsun'da ve Türkiye'de koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Önümüzdeki zaman diliminde de vaka sayılarına artış göreceğiz. Vatandaşların,  toplu ulaşım araçlarında, kalabalık yerlerde ve  hastanelerde dikkat etmesi gerekiyor. Kendimizi korumalıyız. Bu anlamda başta maske olmak üzere hijyen ve mesafe konusuna dikkat etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR 

Ümit Özdağ Samsun'da konuştu! Türkiye'nin iki sorunu var Ümit Özdağ Samsun'da konuştu! Türkiye'nin iki sorunu var

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.