SAMSUN'DA ÇEVRE HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Çevre Haftası çerçevesinde Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu'nda bir dizi etkinlikler düzenlendi. Okulda bulunan bir çok atölyede etkinlik yapılarak öğrencilere Çevre Haftası ile farkındalık oluşturulması hedeflendi. Okulda bulunan sanatsal tasarım ve sıfır atık atölyesinde ileri dönüşüm teknikleri ile eski gazetelerden alışveriş çantaları yapıldı. Doğa ve kampçılık atölyesinde Alanlı Mahallesi’nde bulunan ve çevreye zarar veren bir çok atık madde toplanarak etkinlikler yapıldı.

İZLEYENLERİN BEĞENİSİNİ TOPLADI

Müzik atölyesinde atık malzemeler ile yapılan müzik orkestrası izleyenlerin beğenisini kazandı. Matematik atölyesinde atık malzemeler kullanılarak kullanılarak çarpım tablosu etkinliği yapıldı. Ekoloji ve yaşam becerileri atölyesinde ekolojik yaşama dikkat çekilerek atölye öğretmeni su okuryazarlığı hakkında bilgiler verdi. Yüzlerce atık plastikten sülün kuşu tasarlandı. Ayrıca ahşap atölyesinde atık malzemelerden yapılan nesli tükenmiş hayvanların maketleri okul bahçesinde misafirlere sergilendi.

Samsun'da denizde panik! 83 yaşındaki adam ekipleri harekete geçirdi Samsun'da denizde panik! 83 yaşındaki adam ekipleri harekete geçirdi

ETKİNLİKLERE O İSİMLER DE KATILDI

Etkinliklere ayrıca Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan yetik ve farklı kurum personelleri katıldı.

HABER AJANSI: İHA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA