Dış cephe kaplamaları takılmaya başlanan Samsun'un en büyük sağlık yatırımı Samsun Şehir Hastanesi'nin kaba inşaatı yüzde 96'ya ulaştı.

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ'NDE SON DURUM 

Sağlık Bakanlığı'nın öz kaynaklarıyla yapılan 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi’nin kaba inşaatının yüzde 96’sı tamamlandı. Şuan da dış cephe kaplamaları takılmaya başlanan yapımı bittiğinde bir sağlık üssü haline gelecek hastane; genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

AW869412_01

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK? 

Samsun Şehir Hastanesi, Samsun'un Canik ilçesinde bulunan ve yapım aşamasında olan tam hizmet veren bir şehir hastanesidir. İnşaatına 2020 yılında başlanmış olup, tahmini olarak 2023 yılı sonunda tamamlanacaktır. Samsun ve Karadeniz Bölgesi'nin en büyük hastanesi olması beklenmektedir.

Örnek tablo! Salıpazarı'nda uyumlu çalışma Örnek tablo! Salıpazarı'nda uyumlu çalışma

SAMSUN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ise sosyal medyada "Bir dev Canik sırtlarında, yeşil renklerin dostluğuyla yükseliyor. Dış cephe kaplamaları takılmaya başlanan şehrimizin en büyük sağlık yatırımı Samsun Şehir Hastanemiz hızla büyüyor. Kaba inşaatı yüzde 96" paylaşımında bulundu.

YAREN YALNIZ 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.