SAMSUN POLİSİ VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİ

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İlkadım ilçesinde halkın yoğun olarak bulunduğu işyerleri ve ATM gibi alanlarda farkındalık oluşturmak amacıyla  siber güvenlik, güvenli internet kullanımı, teknoloji bağımlılığı, siber zorbalık, yasa dışı bahis konulu afiş asımı ve broşür dağıtımı yaparak vatandaşları bilgilendirdi. Ekipler, yaklaşık 430 kişiye ulaştı. 

Samsun Tekkeköy'de kereste fabrikasında yangın! Samsun Tekkeköy'de kereste fabrikasında yangın!

ASILSIZ MESAJLARA DİKKAT 

Öte yandan Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da vatandaşlar, yasal takip ve icra takibi dolandırıcılıklarına karşı uyarıldı. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya sayfasından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: "Yasal takip, hakkınızda icra takibi başlatılacaktır, indirim için başvuru yapın" gibi ifadelerle oltalama amaçlı olarak iletilen asılsız mesajlara ve mesaj içeriğindeki sahte bağlantılara itibar etmeyin.
Yönlendirilen sahte sitelerde kişisel/finansal bilgilerinizi paylaşmayın ve herhangi bir ödeme yapmayın. Resmî işlemlerinizi UYAP vatandaş portalı ve e-Devlet kapısı üzerinden takip edin."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: ELVAN İLHAN