SAMSUN OMÜ'DE YANGIN

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nde çıkan yangın paniğe yol açtı.

HASTALAR VE HASTA YAKINLARI ZOR ANLAR YAŞADI

Tıp Fakültesi’nin 2. katı Genel Cerrahi Servisi süt mutfağında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın dolayısıyla odalar ve koridor dumanla kaplandı. Hastanenin üst katları da dumandan etkilendi. Bazı hastalar ve hasta yakınları zor anlar yaşadı. 

EKİPLER SEVK EDİLDİ

İhbar üzerine bölgeye itfaiye sevk edildi.

HASTALAR TAHLİYE EDİLDİ

Yangın dolayısıyla bazı hastalar ve hasta yakınları binadan tahliye edildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Yangınla ilgili açıklama yapan Rektör Ünal, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. kat Genel Cerrahi Servisi personel giyinme odasında bugün üzücü bir olay yaşadık. Şükür olsun herhangi bir yaralanma ve hastaları tahliye etme konusunda sıkıntı yoktur. Üniversitemiz daha önce bunun tatbikatını yapmıştı. Üniversitemiz kendi imkanlarıyla itfaiye daha gelmeden söndürebileceği çapta bir yangın oldu. Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. İtfaiye çalışmalarını sürdürüyor. Önemli olan şey bir cana ve ciddi anlamda mala gelen bir sıkıntı yoktur. Hasta tahliyesine ihtiyaç yoktur. Soğutma çalışmaları bitti, şu anda temizlik yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde hizmete alınacaktır” diye konuştu.


 

Samsun'un 2 ilçesinde uyuşturucu operasyonu! 11 şüpheli yakalandı Samsun'un 2 ilçesinde uyuşturucu operasyonu! 11 şüpheli yakalandı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.