OMÜ TIP FAKÜLTESİ'NDE YANGIN

Tıp Fakültesi'nin 3. katı Genel Cerrahi Servisinde bulunan personel giyinme odasındaki elektrik kontağından kaynaklı yangın çıktı. Yangın dolayısıyla odalar ve koridor dumanla kaplandı. Hastanenin üst katları da dumandan etkilendi. İtfaiye ve OMÜ personelinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var” AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var”

"SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Yangınla ilgili açıklama yapan Rektör Ünal, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. kat Genel Cerrahi Servisi personel giyinme odasında bugün üzücü bir olay yaşadık. Şükür olsun herhangi bir yaralanma ve hastaları tahliye etme konusunda sıkıntı yoktur. Üniversitemiz daha önce bunun tatbikatını yapmıştı. Üniversitemiz kendi imkanlarıyla itfaiye daha gelmeden söndürebileceği çapta bir yangın oldu. Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. İtfaiye çalışmalarını sürdürüyor. Önemli olan şey bir cana ve ciddi anlamda mala gelen bir sıkıntı yoktur. Hasta tahliyesine ihtiyaç yoktur. Soğutma çalışmaları bitti, şu anda temizlik yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde hizmete alınacaktır” diye konuştu.

Soğutma çalışmalarını tamamlayan itfaiye hastaneden ayrıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.