Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 Nisan Pazartesi günü yasa dışı bahis ve kara para aklamayla ilgili çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

SAMSUN MERKEZLİ 11 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Samsun merkez ilçeleri ile birlikte aralarında Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Erzurum, Rize, Aksaray, Mersin, Antalya ve Manisa illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 65 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheli şahısların banka hesaplarında 3 milyar 400 milyon lira para haraketliliği tespit edildi. Operasyon kapsamında banka hesapları ile 13 araç, 2 arsa, 2 ev ve para aklamada kullanılan 9 firmaya el konuldu.

Samsun'da mübaşire yumruklu saldırı! Aracının içinde darp edildi Samsun'da mübaşire yumruklu saldırı! Aracının içinde darp edildi

NÖBETÇİ MAHMEDE 21 KİŞİ TUTUKLANDI

Samsun Emniyet Müdürlüğünde gözaltında bulunun 65 kişiden 3'ü serbest bırakılırken, 31 kişi ise dün sabah Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ifade veren 7 kişiyi serbest bırakılırken, nöbetçi mahkemeye sevk edilen 21 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. 3 kişiye ise elektronik kelepçe uygulanarak ev hapsi verildi.

TUTUKLU SAYISI 44'E ÇIKTI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan geri kalan 31 kişi de bu sabah Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ifade veren 3 kişi serbest bırakılırken, savcı tarafından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 4 kişiye elektronik kelepçe takılarak ev hapsi uygulanmasına karar verildi, 23 kişi ise tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. Bu akşamki tutuklamalarla birlikte operasyon kapsamında tutuklu sayısı 44'e, elektronik kelepçe takılarak ev hapsi uygulanan şüpheli sayısı da 7'ye çıktı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.