Samsun'da jandarma zorunlu kış lastiği denetimi yaptı Samsun'da jandarma zorunlu kış lastiği denetimi yaptı

Samsun Lovelet Alışveriş Merkezi'nde (AVM) Cumhuriyet'in ilan edilişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla, etkinlikler düzenledi. Çeşitli gösterilerin yapıldığı etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

GÖSTERİLER GÖZ DOLDURDU

Lovelet AVM'de gerçekleştirilen etkinlikte, Samsun Uğur Okulları Canik Kampüsü öğrencileri bando ve halk oyunu ve zeybek gösterileriyle göz doldurdu. Zamunda Eğlence Krallığı'nda maskotlar, çocuklara unutulmaz anlar yaşattı Yoğun ilginin olduğu gösterilerde çocuklar aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi. Lovelet AVM yönetimi tarafından açıklamada, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünü ziyaretçilerimizle birlikte yaşamaktan son derece gururlu, onurlu, mutluyuz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, minnet ve özlemle anıyoruz" denildi.

YÜREKLERE DOKUNDUK

Samsun Uğur Okulları Canik Kampüs Müdürü Seyit Ahmet Sulubey gururlu ve mutlu olduklarını belirterek, "Coşkuyla, 100. yıla yakışır bir şekilde programlarımızı icra ediyoruz. Lovelet AVM'ye gelen vatandaşlarımızın da yüreğine dokunalım istedik. O nedenle öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle burada etkinlik düzenledik. Bize bu vatan kolay emanet edilmedi, çok mücadele edildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde göğsümüzü gere gere ülkemizde hür bir şekilde yaşayabiliyoruz. Öğrencilere verdiğimiz akademik eğitimin yanı sıra, bu ülkenin ne şekilde kazanıldığını da onlara öğretiyoruz. Bu etkinliklerle öğrencilerimizin  milli benliklerini, o ruhlarını diri tutmayı amaçlıyoruz. Lovelet AVM'ye de teşekkür ederiz" dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Öğrencilerden Irmak Albulak, "Bu ekipte olduğum için çok mutluyum. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun. Hazırlık sürecimiz zor ama eğlenceliydi. Atatürk'ü çok seviyorum" dedi. Duru Çelik ise, "Atatürk'e çok teşekkür ederim. Onun sayesinde böyle güzel bir ülkede yaşıyoruz. Milli bayramlarda okulumuzda çok güzel etkinlikler düzenleniyor" diye konuştu. Mehmet Okan Gümüş de, "29 Ekim çok önemli bir bayram. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" ifadelerini kullandı. Veliler de Cumhuriyet coşkusunu kendilerine doyasıya yaşatan Lovelet AVM yönetimine teşekkür etti. 

ELVAN İLHAN 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.