ÇORUM'DA YILAN PANİĞİ

Sıcakların artmasıyla birlikte yılanlar da kendini göstermeye başladı. Çorum Hacettepe Mahallesi’nde evine giren yılanı fark eden vatandaş, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Ev sahibinin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, özel bir aparatla yılanı yakalamak için çalışma yaptı. Evin bahçesini arayan ekipler, 10 dakika süren aramanın ardından yılanı yakalamayı başardı. İtfaiye ekipleri tarafından yakalanan yılanın, bölgeden uzaklaştırılarak doğaya salındığı bildirildi.

Samsun'da bir anda alev topuna döndü! Canını zor kurtardı Samsun'da bir anda alev topuna döndü! Canını zor kurtardı

Çorum, Amasya, Yozgat, Sinop, Kastamonu, Samsun ve Kırıkkale dikkat! Fırt diye bir anda süzülerek evlere girmeye başladı. 2 Ağustos'tan sonra aman fena - Resim : 1

2 AĞUSTOS TARİHİNE DİKKAT

Olayın ardından Amasya, Yozgat, Sinop, Kastamonu, Samsun ve Kırıkkale'ye yılanlara dikkat edilmesi konusunda yetkililer tarafından uyarılar yapıldı. Ölümle sonuçlanabilen yılan sokmasına karşı yetkililer ev ve bahçelerde önlem alınması gerektiği çağrısında bulunarak, açık alanlarda dikkatli olunması gerektiğini bildirdi. Yılanların 2 Ağustos’ta kendisini gösterecek olan "Eyyam-ı Bahur" sıcaklarının ardından evlere daha sık girmesinin beklendiği açıklandı.

Çorum, Amasya, Yozgat, Sinop, Kastamonu, Samsun ve Kırıkkale dikkat! Fırt diye bir anda süzülerek evlere girmeye başladı. 2 Ağustos'tan sonra aman fena

DAHA FAZLA NEM OLACAK

Eyyam-ı Bahur sıcakları. Balkanlar, Afrika sıcak hava dalgasını yurdumuzdan kovdu. Bu kez Arap yarımadası üzerinden Basra sıcak hava dalgası Balkanlar'ı yurdumuzdan kovarak sıcak havaya neden olacak. Tahminlere göre, Eyyam-ı Bahur sıcakları 2 Ağustos Çarşamba'dan itibaren etkili olacak. İstanbul gibi sahil şeridinde yer alan şehirlerde bu kez sıcaktan ziyade nem fazla olacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.