Meteoroloji duyurdu: Samsun'a sağanak yağış ve sel uyarısı! 19 Mart Pazar hava durumu Meteoroloji duyurdu: Samsun'a sağanak yağış ve sel uyarısı! 19 Mart Pazar hava durumu

SAMSUN'DA KAR VE FIRTINA BEKLENİYOR

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından, 6 Şubat Pazartesi günü Orta ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiği, yer yer yoğun kar yağışı yaşanacağı belirtildi. Ayrıca yapılan deniz tahmininde ise salı gününe kadar 6 ila 8 kuvvetinde fırtına bekleniyor.

"DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMALI"

Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Samsun, Ordu, Kastamonu ve Sinop'un kıyı kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur, Amasya, Tokat çevreleri ile Kastamonu'nun kuzeyi, Samsun, Ordu ve Sinop'un iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Yağışlar nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı ile kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

SALI GÜNÜNE KADAR SÜRECEK

Ayrıca 6 Şubat Pazartesi sabah saatlerinden sonra Batı ve Orta Karadeniz'de kuzeyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği, fırtınanın salı günü öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği belirtildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.