banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1324

Samsun-Sarp projesini sonuna kadar destekliyoruz - Samsun Haber

banner1357

Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, Samsun-Sarp Demiryolu projesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "Bölgenin kalkınması adına bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz" dedi

SAMSUN HABER 30.10.2019, 14:42
208
Samsun-Sarp projesini sonuna kadar destekliyoruz - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun-Sarp Demiryolu projesinin Karadeniz'in ekonomik kalkınması adına büyük önem taşdığını dile getiren Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, "Turizmden, toplu taşımaya kadar birçok konuda bölgemize değer katacak projeye sonuna kadar destek veriyoruz" dedi.

ULAŞIM SORUNU ORTADAN KALKAR

Projenin, bölgenin ekonomik değerini daha üst noktalara taşıyacağına vurgu yapan Ekmekçi, "Toplu taşıma, özellikle gelişmiş ülkeler için en önemli yatırım hamlelerinden biri. Bu proje sayesinde, Samsun'dan Sarp sınır kapısına kadar bölgedeki tüm şehirleri içine alan bir altyapı hamlesini de başlatmış olacağız. Bu sayede de belki yüzyıl sürecek büyük bir ulaşım yatırımına kavuşmuş olacağız" diye konuştu.

BÖLGEYE BÜYÜK DEĞER KATAR

Hattın, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattıyla entegre edildiği takdirde, Samsun'un turizm ve lojistk anlamında büyük değere kavuşacağına dikkat çeken Ekmekçi, "Bu sayede başta şehrimiz olmak üzere, Karadeniz'e kıyısı olan tüm kentler büyük değer kazanacak. Proje ile ilgili, ilk etapta Samsun-Fatsa arasındaki çalışmaların başlanacağı dile getirilmişti. Bu da heyecanımızı daha da artıran bir gelişme" ifadelerine yer verdi.

GÖÇ TERSİNE DÖNER

Ekmekçi, Karadeniz'in uzun yıllardır yaşadığı ekonomik güçlükler nedeniyle, sürekli göç verdiğine vurgu yaparak, "Bu proje sayesinde bu göç dalgası büyük oranda azalacaktır. Ayrıca, bölgemizin değer kazanacağı bu projeyle, göçü tersine çevirmemiz de mümkün olacak" dedi.

Yorumlar (0)