5 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Samsun Valiliği koordinasyonunda, şehre gelen deprem etkilenen vatandaşların sağlık hizmetlerinden hızlı bir şekilde faydalanması ve gerekli durumlarda psikososyal destek alabilmeleri için kurulan “Samsun Depremzede İletişim Hattı”na 15 günde 5 binin üzerinden başvuru yapıldı.

DEPREMZEDELERE HİZMET 

Samsun’da deprem nedeniyle misafir edilen 20 binden fazla kişiye hizmet veren hat, yaşadıkları yerden uzakta ev, misafirhane, otel ya da akraba yanında kalan depremden etkilenen tüm vatandaşların sağlık hizmetlerinde en büyük yardımcısı oldu.

GÜNDE YAKLAŞIK 350 KİŞİ ARIYOR

Günde yaklaşık 350 kişinin arayarak sağlık hizmetleri konusunda yardım talep ettiği hatta çağrılara cevap veren görevliler, talepler doğrultusunda muayene randevularını oluşturuyor, yerinde muayene gereken durumları tespit ediyor ve gerekli durumlarda hastaların hastanelere muayene için naklini sağlıyor.

Samsun'daki korkunç cinayette detaylar ortaya çıktı! Uyuşturucu ayrıntısı Samsun'daki korkunç cinayette detaylar ortaya çıktı! Uyuşturucu ayrıntısı

PSİKOLOJİK DESTEK DE VERİLİYOR

15 kişilik bir ekiple haftanın 7 günü 09.00-20.00 saatleri arası 0 (362) 311 25 21 / 22 numaralı hatlardan hizmet veren “Samsun Depremzede İletişim Hattı” ayrıca hastaların psikososyal destek hizmet taleplerini de değerlendirerek, gerekli planlamaları yapıyor, hastaların yerinde değerlendirilmesi için kurulan Sağlık Müdürlüğü Psikososyal Destek Çalışma Ekipleri ile de bu hastalara psikolojik destek verilmesini sağlıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.