Karadeniz'in yeşil doğasıyla iç içe vakit geçirmek isteyen hem Samsun'luların hem de çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçilerin sık gittikleri eşsiz bir keyif alanı olmaktadır. Çakırlar Korusunun yeşil doğasına çadır kurma imkanı bulunmakta olup günübirlik vakitte geçirebilirsiniz.

ÇAKIRLAR KORUSU NEREDE?

Samsun'un Atakum ilçesine bağlı olan Çakırlar korusu İncesu mahallesinde yer almaktadır.

ÇAKIRLAR KORUSUNA NASIL GİDİLİR?

Kendi araçlarıyla gitmek isteyen vatandaşlar Samsun -Sinop yolu üzerinden giderek ulaşabilirler. toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler ise Çatalçam-Taflan dolmuşlarını kullanarak önünde inebilirler.

ÇAKIRLAR KORUSU ÜCRETLİ Mİ?

Çakırlar korusu alanına gittiğinizde içeri girmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. mesire alanında bulunan kafe, restoranları kullanmanız kendi isteğiniz dahilindedir.

Samsun'da görme engelli çift çukura düştü: Hamile öğretmenin bebeği risk altında Samsun'da görme engelli çift çukura düştü: Hamile öğretmenin bebeği risk altında

ÇAKIRLAR KORUSUNDAKİ AKTİVİTELER

Doğanın sunduğu ağaç kokularının keyfine vararak piknik yapmak mümkün olduğu gibi çadır kurmanızda mümkündür. her tarafında kuş kafesleriyle süslenen koruda 1.5 metrelik yürüyüş yollarında keyifle yürüyüş yapabilirsiniz. Hamakta sallanabilirsiniz.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: NEJLA KAYA