Samsun’un İlkadım ve Atakum ilçeleri arasında yer alan Batıpark hem doğal hem de kültürel bir gezi için oldukça güzel bir konumdur. Parkta yer alan Amazon heykelleri ve Amazon köyü sayesinde şehrin geçmişini öğrenirken, parkın çimlerinde dinlenebilir ve piknik yapabilirsiniz. İşte Samsun Batıpark hakkında detaylar...

SAMSUN BATIPARK:

825 000 m² lik batıpark konsept projesi içerisinde yer alan tesisler, Amazon kanalı, Seyir terası, Balık restoranları, Piknik alanları gibi rekreasyon alanları tanzim edilerek insanlarımızın kullanımına arz edilmiştir.
Dolgu alanında 730 m uzunluğunda, 10 m. genişliğinde ve 1,75 m. derinliğindeki su kanalı projesiyle, Kürtün Irmağı ağzı koyu ile Eski Yalova Gemisi koyu arası birleştirilmiş, deniz tahkimatı ile kanal arasında suni bir ada ve tepecikler oluşturulmuştur.

Batıpark Amazon adasında yer ve zeminin sağlamlaştırılması amacıyla oluşturulan 2 tepeye kafe ve seyir platformu olacak şekilde dev aslan figürleri konumlandırılmıştır. Bir Aslan heykelinin oturduğu alan yaklaşık 160 m2 olup içerisinde dia gösteri merkezi kafeterya ve seyir terasları ile hediyelik eşya satış reyonu yer alacaktır. 

Amazon Adası Çevre Düzenlemesi çalışmalarında Amazon Heykeli etrafı kaplamalarıyla birlikte deniz tarafı tahkimat çalışmaları ile bu ada üzerinde Şehrimize Turizm açısından katkı sağlayacak, Amazon Köyü’nün yapımı tamamlanmıştır. Konseptin içerisinde mağaralar, zindan, kral mezarı, ana kraliçenin yatak odası ve mutfağı, kraliçenin silah odası, diğer savaşçıların sergilendiği salon ile 3 adet çadır kafeterya hediyelik eşya satış reyonu, dia ve gösteri merkezi ve şelale bölümleri bulunmaktadır.

Samsun Tekkeköy'de kereste fabrikasında yangın! Samsun Tekkeköy'de kereste fabrikasında yangın!

SAMSUN BATIPARK NEREDE?

Samsun Batıpark Kalkancı, 55100 İlkadım/Samsun adresinde bulunur.

SAMSUN BATIPARK'A NASIL GİDİLİR?

Samsun batıpark konumuna en yakın duraklar: Baruthane 56 metre uzaklıkta, 1 dk yürüme mesafesinde. Bafra Caddesi 1 240 metre uzaklıkta, 4 dk yürüme mesafesinde. Gardenya Kardelen Sitesi 251 metre uzaklıkta, 4 dk yürüme mesafesinde

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: Haber merkezi