AK Parti'de istifa eden Vezirköprü, Terme ve Ladik ilçe başkanlarının yeniden belirlenmesi için temayül yoklaması gerçekleştirildi. Sonuçlar AK Parti Genel Merkezi'ne gönderilirken, en yüksek oyu alan isimlerin Ankara'ya çağırılacağı ve görevlerinin tebliğ edileceği öğrenildi.

TEMAYÜL YOKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstifa eden AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican, AK Parti Terme İlçe Başkanı Mümin Ertan ve AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt'un yerine ilçe başkanı belirlemek amacıyla İl Koordinatörü ve AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse ile teşkilat üyelerinin katılımıyla temayül yoklaması gerçekleştirdi.
İl Başkanı Mehmet Köse, yapılan temayül yoklaması ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İl Koordinatörümüz, Sinop Milletvekilimiz Nazım Maviş'in katılımıyla Terme, Ladik ve Vezirköprü İlçe Başkanlığımızda temayül yoklamasını gerçekleştirdik, teşkilatımız ile bir araya geldik.  İlçe teşkilatımızdaki bayrak değişimi için gerçekleştirdiğimiz temayül yoklaması hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

ANKARA'YA ÇAĞIRILACAKLAR

Sandıktan çıkan sonuçların AK Parti Genel Merkezi'ne gönderildiği, ilçe başkanlığı için en yüksek oyu alan isimlerin Ankara'ya çağırılacağı ve görevlerinin tebliğ edileceği öğrenildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: "Her alanda kadınlar daha aktif ve güçlüdür" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: "Her alanda kadınlar daha aktif ve güçlüdür"

NEJLA KAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.