Toybelen'de dükkan fiyatları arttı! Esnaf mağdur oldu Toybelen'de dükkan fiyatları arttı! Esnaf mağdur oldu

SAMSUN VE CİVARINA YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), günler öncesinden Samsun ve civarında kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

TOPLAM YAĞIŞLAR BELLİ OLDU

Son 24 saatte yağışlı havanın etkili olduğu Samsun’da gerçekleşen toplam yağışlar belli oldu.

SAMSUN İLÇELERİNDE METREKAREYE DÜŞEN YAĞIŞ

Verilere göre en çok yağışı metrekareye 75,4 kilo yağış ile Samsun'un Salıpazarı ilçesi aldı. En az yağış da metrekareye 3,8 kilo ile Alaçam ilçesinde ölçüldü.
Son 24 saatte Samsun’un Salıpazarı ilçesinde metrekareye 75,4 kilo, Çarşamba’da 63,2 kilo, Canik’te 52,4 kilo, Ayvacık’ta 52,1 kilo, Havza’da 43,8 kilo, Tekkeköy’de 39,5 kilo, Atakum’da 39,2 kilo, Kavak’ta 33 kilo, İlkadım’da 32 kilo, Ladik’te 31,7 kilo, Terme’de 31,3 kilo, Asarcık’ta 27,6 kilo, Vezirköprü’de 16,4 kilo, Bafra’da 14 kilo, 19 Mayıs’ta 12,5 kilo, Yakakent’te 6,1 kilo ve Alaçam’da 3,8 kilo yağış düştü.


Yağışların son durumuyla alakalı olarak meteorolojiden yapılan uyarılarda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Samsun, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli, Ordu çevreleri ile Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Yağışların Samsun, Amasya, Tokat çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Ordu çevreleri ile Samsun'un doğu ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.