AVUT MAHALLESİ'NDE ŞENLİK

Şenlik alanında yapılan 23. Hıdırellez Şenlikleri saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Avut Mahalle Muhtarı Cevat Gürkan, 23.si düzenlenen şenliklere katılanlara ve katkı sağlayanlara teşekkür etti. 

"DAYANIŞMAYI ARTIRIYOR"

Bu tür etkinliklerin halkı bir araya getirerek dayanışmayı artırdığını ve kültürel değerlerin yaşatılmasına önemli katkılar sağladığını belirten Salıpazarı Belediye Başkanı Refaettin Karaca,  “Bu tür etkinlikler, kültürümüzün yaşatılmasında ve güçlendirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Bir araya gelerek geleneklerimizi yaşatmak, dayanışmayı artırmak ve birlikte mutlu anlar paylaşmak, toplumumuzun temel değerlerinden biridir. Bu vesileyle, Hıdırellez’in size ve tüm halkımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Birlikte nice güzel etkinliklere, coşkulu kutlamalara ve anlamlı günlerimize şahit olmayı umuyorum. Bu şenliğinde yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

COŞKULU ANLAR YAŞANDI

Avut Hıdırellez Şenlikleri'nde yerel sanatçılar söyledikleri türkülerle izleyicilere coşkulu anlar yaşattı. Semah ekibinin gösterisi ilgiyle izlenirken 23. Şenlik ağalığını ise Kemal Arat aldı.

Samsun Valisi Orhan Tavlı'dan bayram mesajı: Trafikte azami dikkat vurgusu Samsun Valisi Orhan Tavlı'dan bayram mesajı: Trafikte azami dikkat vurgusu

YOĞUN KATILIM

Şenliklere, CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, Salıpazarı Belediye Başkanı Refaettin Karaca, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, CHP Salıpazarı İlçe Başkanı Şükrü Şimşek, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Rahşan Çelik