Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7'lik depremin ardından Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da büyük yıkım yaşandı. Türkiye'yi sarsan depremden 9 saat sonra aynı bölgede bu kez 7.6'lık şiddetli bir deprem daha meydana geldi.

OMÜ'DE SINAVLAR ERTELENDİ 

Depremin Samsun’da da hissedilmesi üzerine okullar tahliye edilirken hastanelerde ise acil durumlar dışında bütün işlemlerin ertelendiği bildirildi. Bu bağlamda bir açıklamada Ondokuz Mayıs Üniversitesinden geldi.  Yapılan açıklamada Şubat 2023 tarihinden itibaren yapılması gereken bütünleme ve lisansüstü giriş sınavlarının ertelendiği açıklandı.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var” AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Üstün: “Samsun'un yarınları için enerjimiz var”

Ondokuz Mayıs Üniversitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Şubat 2023 tarihinden itibaren yapılması gereken bütünleme ve lisansüstü eğitim programlarına giriş sınavları olağanüstü durum nedeniyle 20-21-22 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleştirilmek üzere ertelenmiştir.

Olağanüstü halin devam etmesi durumunda sınavlar ile ilgili takvimde olabilecek güncellemeler web sitemizden ilan edilecektir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.