Yeni yılda geçerli olacak değerli kağıtlardan alınan ücret tarifesi güncellendi. Buna göre, değerli kağıtların 2024 yılında uygulanacak satış bedelleri tespit edildi. Tebliğ, 1 Ocak 2024'te yürürlüğe girecek.

NOTER KAĞIT BEDELİ NE KADAR OLDU?

Noter kağıdı ve beyanname bedeli 87 lira, protesto, vekaletname, resen senet bedeli 174 lira, pasaport bedeli 790 lira, ikamet izni bedeli 565 lira oldu.

KİMLİK KARTI BEDELİ DE ARTTI

Kanuni bildirim süresi dışında doğum ve değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları için 130 lira, kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartında ise 260 lira ödenecek.

BEDELİ ARTAN DİĞER KALEMLER

Aile cüzdanı bedeli 705 lira olurken sürücü belgeleri ve sürücü çalışma belgeleri (karneleri) 990 lira, motorlu araç tescil belgesi 885 lira, iş makinesi tescil belgesi 740 lira, banka çekleri (her bir çek yaprağı) 55 lira, mavi kart 130 lira, yabancı çalışma izni belgesi ve çalışma izni muafiyeti belgesi bedeli 565 lira olarak belirlendi.

Meteoroloji tarih verdi! Önce sağanak sonra lapa lapa kar geliyor Meteoroloji tarih verdi! Önce sağanak sonra lapa lapa kar geliyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.