Neox Silikon ve Köpük Firması sahibi Cihan Uzuner, "Neox Silikon ve Köpük olarak bir dünya markası olmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran yeni ve inovatif ürünlerle farkımızı ortaya koyuyoruz" dedi.

"EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ"

TÜYAP İnşaat Fuarı'na katılan Uzuner, genç ve yenilikçi firmaları Neox Silikon ve Köpük hakkında, "2009 yılında kurulan şirketimiz 2019 yılı itibariyle şirketimize ait Neox markasını oluşturup, yoluna emin adımlarla devam etmektedir. En büyük satış planımız Türkiye içerisinde her şehirde tek bayi sistemi ile devam ediyor. Global piyasada da aynı strateji ile her ülkede tek distribütörlük veriyoruz. Şirketimiz tüm bayileri ile bir aile gibi olduğu için büyüme oranlarında da birlikte hareket edip, her geçen gün ismini daha çok duyurmaktadır. Yakın gelecekte yapılacak yatırımlar ile birlikte ülkemizin en hızlı ve sağlıklı büyüyen şirketlerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Global piyasadaki ihraci ticaretlerimizi de her geçen gün artırarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır" diye konuştu.


"PAYDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİK"

Uzuner Samsun'da düzenlenen TÜYAP İnşaat Fuarı'na ikinci kez katıldıklarını belirterek, "İlk iki gün yabancı misafirlerimizi ağırladık, son iki gün de Karadeniz Bölgesi'ndeki paydaşlarla bir araya geldik. Fabrikamız Antalya'da, merkezimiz İstanbul'da. Samsun'da da distribütörümüz olan Temka Toptan firmasına destek amaçlı fuara katıldık" dedi.

"48 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR"

Firmanın 2019 yılında kurulduğunu kısa sürede ilerleme kaydettiğini ifade eden Uzuner, "Şu an 48 ülkeye ihracatımız var. Bu ülkelerle düzenli olarak çalışıyoruz. 48 ülkenin yanı sıra Türkiye'de de 25 şehirde 25 distribütörümüz var. Sistemiz her şehirde bir bayi, her ülkede tek distribütör olarak devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"BİLİNİRLİĞİMİZ DAHA DA ARTIYOR"

Kısa sürede başarıyı yakalamalarının sırrının çok çalışmak olduğunun altını çizen Uzuner şunları söyledi: "Bu sene 4 ay içinde 6. kez fuara katılıyoruz. Sırbistan, Rusya, Suusi Arabistan, TÜYAP İstanbul Yapı Fuarı ve oradan da buraya geldik. Bir sonraki ay Mısır'da olacağız. Ondan sonra da fuarlarımız devam edecek. Bu sene tam 13 fuara katılıyoruz. Marka bilinirliğimizi her geçen gün daha da artıyoruz."

"HEDEF HER ÜLKEDE BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMAK"

Samsun'da sel barajları doldurdu! Samsun'da sel barajları doldurdu!

Fuarları bir satış aracı olarak görmediklerini dile getiren Uzunel sözlerine şöyle devam etti: "Fuarlara katılarak, hem firmamızı daha iyi tanıtıyoruz. Fuarlarda yabancı ülkelerden gelen sektör paydaşlarıyla yaptığımız görüşmeler sonucu dünya genelinde markamızın tanırlılığı artıyor. Bizi gördükleri zaman daha çok ticaret yapmak istiyorlar. Samsun'u ve Karadeniz'i çok seviyoruz. Ben de Karadenizliyim ve bundan dolayı Samsun'a özel ilgimiz var. Bu bölgeyi çok seviyoruz ve bölgede de çok popüler bir markayız. bir dünya markası olmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran yeni ve inovatif ürünlerle farkımızı ortaya koyuyoruz. Hedefimiz yerli üretici olarak ülkemizin bayrağını her ülkede dalgalandırmak."


"İSTEDİĞİMİZ ÖLÇEKTE SONUÇLAR ALDIK"

Neox Silikon ve Köpük firmasının distribütörü Temka Toptan'ın ortaklarından Emrah Temel de, "Biz genel itibariyle fuarımızdan memnunuz. İstediğimiz ölçekte sonuçlar almayı başladık. Bizim için devamlılığı olacak bir fuar. Amacımız Samsun'da kazanımlarımızı artırmak. Fuarımız da her geçen yıl üzerine katıyor. Bu yılki katılım da geçen yıla oranla yüksek. Fuarlara satış odaklı bakmıyoruz. Prestij ve marka bilinirliğimiz açısından fuarları önemsiyoruz. Çözüm ortaklarımız çok iyi. Kastamonu'dan Artvin'e kadar dağıtım yapan bir firmayız. Lojistiği de sağlıyoruz aynı zamanda" ifadelerine yer verdi. 

"HIZLA BÜYÜYEN BİR FİRMAYIZ"

Temka Toptan'ın ortaklarından Turgay Kanat da şunları söyledi: "Fuarımıza ve standımıza olan ilgiden memnunuz. İşbirlikleri yapıyoruz. Neox'la 4 yıl önce tanıştık ve çok iyi bir başlangıç yaptık. Karadeniz Bölgesi'nde iyi bir marka haline getirdik. ve hızla büyüyen bir firmayız. İnşaat Fuarı'nda da ulaşamadığımız bölgelere ulaşma fırsatı yakalıyoruz. Bizi tanımayan firmalara erişiyoruz bunu da fuarımızda başardık."

Bora Kara

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.