Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye'de korku üzerine siyaset yapıldığını öne sürerek, "İktidardaki Erdoğan diyor ki 'Bana oy vermezseniz hizmet getirmem.' Muhalefet ise korkutarak yapıyor işi. 'Bana oy vermezseniz AKP gelir.' Muhalefet kolay yolu seçiyor" dedi.

KANAL S'YE KONUŞTU

Muharrem İnce, Samsun'da seçim çalışmalarına devam etti. İnce, partililer tarafından karşılandıktan sonra kentte seçim otobüsüyle tur atarak vatandaşları selamladı. Çiftlik Caddesi'nde otobüsten inen İnce, sohbet ettiği vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Burada Kanal S mikrofonlarına açıklamalarda bulunan İnce, "Çiftlik Caddesi'nin ambiyansını özlemişim. Burası harika bir yer" ifadelerini kullandı. 

"KOLAY YOLU SEÇİYORLAR"

Atakum ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katılan İnce burada yaptığı açıklamalarda ise CHP'yi eleştirdi. İnce, "Toplama ve çarpmayla uğraşıyor muhalefet. Ona göz kırpalım 3 puan ondan alalım, buna göç kırpalım 5 puan bundan alalım, toplayalım... Öyle olmaz. Zor olan, doğru olandır. İdeolojini anlatacaksın, projelerini anlatacaksın, halkı ikna edeceksin. Bunun üzerine kurulu bir siyaset yok Türkiye'de.İktidardaki Erdoğan diyor ki 'Bana oy vermezseniz hizmet getirmem.' Hem de bunu Hatay'da söyleyebiliyor. Muhalefet ise korkutarak yapıyor işi. 'Bana oy vermezseniz AKP gelir.' Muhalefet kolay yolu seçiyor" dedi.

"ÖZGÜR BEY İŞİNE BAK"

Özgür Özel'e de tepkisini dile getiren İnce şunları kaydetti: "Bugün Özgür Bey, nereden çıktıysa 6 sene geçmiş üstünden, 'Seçim gecesi neredeydin?' diyor. Ben de diyorum ki ona, 'Senin ustan olduğunu açıklayan Engin Altay'a sor. O sana, 'Benim çırağımdır' demişti. O gece Engin Altay yanımdaydı. Ustana sor ama CHP'nin sisteminin nasıl çöktüğünü ustan anlatsın sana ama ben senin ne yaptığını biliyorum. O gece Muharrem İnce kazanamadı diye, HDP barajı geçti diye ayakların havadaydı, zıplıyordun, oynuyordun. Şahitleri var bunun. Konuşturmayın beni. Açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü. Konuşursam fena konuşurum. Onun için Özgür Bey, sus, işine bak. CHP'nin tarihine en kısa süreli genel başkan olarak geçme, 'İzmir'i tehlikeye atma' diyorum, altındaki mesajı sen alırsın. Bu kadarını söyleyeyim şimdilik. Ben işime, gücüme bakıyorum."

Kanal S Ana Haber 16 Nisan Salı Kanal S Ana Haber 16 Nisan Salı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.