19 Mayıs'ta jandarma çantayı sahibine ulaştırdı 19 Mayıs'ta jandarma çantayı sahibine ulaştırdı

Brent petroldeki dalgalanma ile birlikte değişen akaryakıt fiyatları sürücüler tarafından yakından takip ediliyor. Ekim ayının başında gelen peş peşe zamlar sonrası benzin ve motorin fiyatları 40 TL'yi aşmıştı. Rekor seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatları sonrası araç sahipleri 'Benzin ve motorine zam ya da indirim haberi var mı? 1 litre benzin kaç TL oldu? Benzine ne kadar indirim geliyor?' sorularını araştırmaya başladı. Sektör kaynaklarından son dakika bilgisi geldi. Akaryakıta indirim üstüne indirim! Motorinin ardından bir indirim de benzine geliyor! Depoları fullemek için o tarihi bekleyin. Bu indirim araç sahiplerini sevinçten havalara uçuracak. İşte il il güncel akaryakıt fiyatları...

SÜRÜCÜLER BU HABERLER BAYRAM EDECEK! BENZİNE DEV İNDİRİM GELİYOR

Dün motorinin litresine 1.57 TL'lik indirim gelmiş ve fiyatlar tekrardan düşmüştü. Gelen indirim sürücülerin rahat bir nefes almasına neden olurken bir indirim haberi daha geldi. Bu gece yarısından itibaren benzinin litresine 66 kuruş indirim bekleniyor. 

SAMSUN BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR?

Samsun'da benzin litre fiyatı: 35.97 TL
Samsun'da motorin litre fiyatı: 38.93 TL
Samsun'da LPG litre fiyatı: 18.81 TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.