Samsun'un İlkadım ilçesi'nde hizmet veren Mis Et, helal kesim ve sağlıklı etleri aracı olmadan uygun fiyata tüketiciyle buluşturuyor. Aracı olmadan, direkt üreticiden halka en sağlıklı ve en ucuz şekilde ete ulaşmasını sağlayan Mis Et'in İşletme Sahibi Kader Akgün, başlattığı indirim kampanyasına gösterilen yoğun talepten memnun olduğunu söyledi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir: “İlçeyi modern yollara kavuşturuyoruz" Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir: “İlçeyi modern yollara kavuşturuyoruz"

ARACI OLMADIĞI İÇİN UCUZ

100. Yıl Bulvarı Modern Pazar kavşağında hizmet veren, 'Et kasaptan alınır' sloganıyla yola çıkan Mis Et'te kuzu kolun kilogramı 198 liradan, kuzu gerdanın kilogramı 188 liradan, dana kıymanın kilogramı ise 325 liradan satılıyor. 3,5 senedir Samsunlulara en iyi şekilde hizmet veremeye çalıştıklarını dile getiren Akgün, "Biz ürünleri direkt üreticiden alarak tüketiciyle buluşturuyoruz. Arada bir komisyoncu yok. Kuzu kolun piyasada fiyatı 320-340 arasında satılırken, biz 198 liraya satıyoruz. Kuzu gerdan ise 280-300 bandında onun da kilogram fiyatını 188 liradan vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Vatandaştan yoğun bir talep var. 'Neden bu kadar ucuz?' diye soruyorlar. Biz de kendilerine üreticiyle, tüketiciyi buluşturduğumuzu söylüyoruz. Ayrıca Samsun dışına da hizmet verdiklerini dile getiren Akgün, "Ordu, Giresun, Trabzon, Rize'ye kadar kuzu dağıtıyoruz. Karadenize'e komple kuzu pirzola, kafes, but dağıtımı gerçekleştiriyoruz" dedi.

ARA ELEMAN SIKINTISI

Ayrıca kasap tezgahlarında çalıştıracak eleman bulamadıklarını da dile getiren Akgün, "Benim iki personele ihtiyacım var ama ara eleman yetişmemesi bizim işlerimizi de zorluyor. Vatandaş işsizlik var diyor ama ben yanımda çalıştıracak eleman bulamıyorum. Ayrıca zaman zaman Karadeniz'in diğer illerine et dağıtımına gittiğimde dükkanı bırakacak kimse olmuyor. Ücreti mi yoksa işi mi beğenmiyorlar bilmiyorum ama ciddi anlamda bir ara eleman sıkıntısı var. Çırak yetişmiyor" ifadelerini kullandı. 

İlkadım İlçesi 100. Yıl Bulvarı Rasathane Mahallesi No:160/A'da hizmet veren Mis Et, ev ve iş yerlerine de servis yapıyor.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.