Kadınların emeklilik yaşını daha erkene çekmek için devlet, isteğe bağlı sigorta primlerinin bir kısmını karşılıyor. Hayata geçirilecek olan bu düzenleme ile kadınlar, daha düşük bir prim ödeyerek erken emeklilik hakkına sahip olabilecekler.

Düzenlemeler kapsamında, çalışan anneler için doğum izninin uzatılması, hem doğum sonrası bakım hem de iş hayatına geri dönüş sürecini oldukça kolay bir hale getirecek. Bu düzenleme, annelerin iş hayatında kalmalarını teşvik ederek, emeklilik için gereken süreyi de ayarlamış olacak.

KADINLAR ERKEN YAŞTA EMEKLİ OLABİLECEK

Bu yeni düzenlemeler sayesinde, özellikle çocuk sahibi olan kadınlar için düşünülen yaş desteği, emeklilik yaşının esnetilmesine de neden olacak. Bu sayede kadınlar, daha erken bir yaşta emekli olabilecek ve çalışma hayatında geçirdikleri yıllarda ailesi ile daha fazla vakit geçirebilecekler.

Hayata geçirilmesi planlanan bu yeni düzenlemeler ile kadınlar, sigorta başlangıcından önceki doğumlar için borçlanma da yapabilecekler. Bu imkan sayesinde eksik primlerinin parasını ödeyerek tamamlayıp erken emekli olabilecekler.

Samsun Fanta Fest ne zaman? Biletler nasıl alınacak? Samsun Fanta Fest ne zaman? Biletler nasıl alınacak?

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER