U19 Millîler, kasım ayında oynayacağı UEFA Avrupa U19 Şampiyonası eleme grubu maçları öncesi, Samsun'da çalışmalarına başladı. Yılport Samsunspor Mustafa Kemal Erkanat Tesisleri'nde çalışmalarına hız veren gençlerin hedefi ise, aday kadrodan milli takıma katılıp, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek. Milliler cumartesi günü ise Yılport Samsunspor U 19 Takımı ile Mustafa Kemal Erkanat Tesisleri'nde hazırlık maçı yapacak. 

'BAYRAĞA HİZMET PAHA BİÇİLEME'

Samsun'un ciddi bir futbol kapasitesi olduğunu belirten U 19 Milli Takım Teknik Direktörü Soykan Başar, Kanal S mikrofonlarına yaptığı açıklamada, "Samsun'da olmaktan dolayı, takım olarak çok mutluyuz. Samsunspor'un altyapı tesisleri gerçekten harika. Daha öncede Ümit Milli takım ile birlikte gelmiştim. Orada da yardımcı antrenördüm.  Ara ara her kulüpten oyuncu izleyip, performansını beğendiğimiz oyuncuları takıma kazandırmak ve kadroyu genişletmek açısından buna önem veriyoruz. Bizim için bayrağa hizmet etmek çok gurur verici. Bu hiçbir şey ile ölçülemez. Bu bir görev aşkı. Bizim amacımız bulunduğumuz yaş guruplarında başarı elde etmek, A Takıma sporcu yetiştirmek ve karakterli, ülkesine gerçekten hizmet etmeyi görev olarak gören kişilikli oyuncular yetiştirmek. "dedi. 

'BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ' 

TFF Bölge Müdürü İbrahim Güven, bir milli takım kafilesini daha Samsun'da ağırlamaktan dolayı gururlu olduklarına değinerek şunları söyledi:  "Millî takımları şehrimizde ağırlamak bizim için gurur verici. U 19 Milli takım aday kadrosuna davet edilen sporcularımızı en iyi şekilde ağırlayacağız. Sağ olsun bu konuda Samsunspor, tesisleri kapılarını bizlere açtı. TFF olarak, başta Başkan Yüksel Yıldırım olmak üzere tüm Samsunspor yönetimine teşekkür ediyoruz.  Ayriyeten bir gururumuz da aday kadroda Samsunspor'un altyapı oyuncusu Enes Albak'ta bulunuyor. İnşallah bu çocuklar yarının A Milli takım oyuncusu olacak"  

SAMSUNSPOR’DAN O İSİM 

Yılport Samsunspor Futbol Akademi Koordinatörü Savaş Serdar milli takımlar ile ilgili organizasyonları sürdürmeye devam edeceklerini belirterek, "Tesislerimiz tamamlanmak üzere son aşamaya geldi. Bu anlamda da milli takımlarla iletişimimiz devam ediyor. Hatta biz burada A Milli takımımızı ağırladık. Şimdi de Avrupa şampiyonası öncesi, hazırlıklarını yapıyorlar. Önceki aday kadro da 4 oyuncumuz bulunuyordu. Şimdi ise Enes Albak bulunuyor. Enes'te diğer sporcularımı gibi çok değerli. A takımla çalışmalarını sürdürüyor. Onunda bu kadroda yer alması bizim için gurur verici. Bu tür organizasyonları sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Maç Arifesi 1 Aralık Cuma günü Kanal S ekranlarında Maç Arifesi 1 Aralık Cuma günü Kanal S ekranlarında

BORA KARA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN