MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Av. Tuğçe Karadeniz, Sinan Ateş cinayeti sonrası partisinin izlediği tutumu eleştirerek, "Ülkenin başkentinde alçakça ve pervasızca işlenen ve iki küçük kız çocuğunu yetim bırakan cinayet sonrasında yaşanan olaylar ile mensubu olduğum partinin takındığı tutumu vicdanen kabul etmem mümkün değildir" dedi. Bu arada Karadeniz'in 8 Ağustos 2022 tarihinde sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurduğu paylaşımı olduğu öğrenildi. 

KAFALARI KARIŞTIRDI

Yaklaşık 6 ay önce istifa ettiği öne sürülen Karadeniz, önceki gün yaptığı paylaşımda ise şu ifadelere yer verdi: "Ülkenin başkentinde alçakça ve pervasızca işlenen ve iki küçük kız çocuğunu yetim bırakan cinayet sonrasında yaşanan olaylar ile mensubu olduğum partinin takındığı tutumu vicdanen kabul etmem mümkün değildir. Cinayet gününden bugüne kadar bize yakışan dururşun sergilenmesini umut ederek sabırla bekledim. Ancak bu süreçte yetkili kişilerin beyanatları ve tutumları dolayısıyla bu bekleyişin beyhude olduğuna kanaat getirdim. Tüm bu nedenlerle vicdan sahibi bir insan, hukukçu ve Türk milliyetçisi kimliğimin gereği olarak mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğinden ayrılmış bulunmaktayım." 
Karadeniz'in istifası Samsun'da MHP'li kaynaklarca doğrulandı. Karadeniz'in istifasının daha önceden fiilen gerçekleştirildiği belirtilirken, kritik bir süreç olması gerekçe gösterilerek konuya ilişkin yorum yapılmadı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.