MHP SAMSUN'DA KONGRE HEYECANI

MHP Samsun İl Başkanlığı "Cumhuriyet'in Yeni Yüzyılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı" temalı 14. Olağan İl Kongresi'ni gerçekleştirdi.  İlçe başkanlarının belirlenmesinin ardından, il kongresi ise bugün (14 Ekim 2023 Cumartesi) saat 12.00'de Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İL BAŞKANLIĞI'NA BURHAN MUCUR SEÇİLDİ

Kongreye, mevcut başkan Burhan Mucur tek aday olarak katıldı.

Yapılan seçimde mevcut 585 delegeden oy kullanan 380'inin tamamının oyunu alan Mucur, yeniden başkanlığa seçildi.

"GÜÇLENEREK GELİYORUZ"

Açılış konuşmasını yapan MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, Milliyetçi Hareket Partisi'nin güçlenerek ve algı oyunlarını bozarak geldiğini ifade ederek  "Yüz yıl evvel, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, Türk vatanını kurtaran Türk milliyetçiliğinin, yüz yıl sonra aynı fikri mukavemet ve muhtevasıyla Cumhur İttifakı'nın milli ve ahlaki ilkeleri çerçevesinde Türk ve Türkiye yüzyılının imar, inşa ve ihyasında büyük rol oynayacağına gönülden inanıyoruz."dedi.

İl Başkanı Burhan Mucur konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: "Bugün burada şehrin sahipleriyle bir arada olmanın mutluluğunu, bahtiyarlığını yaşıyorum. Atakum'a, Canik'e, İlkadım'a. Tekkeköy'e, 19 Mayıs'a, Alaçam'a, Asarcık'a, Ayvacık'a, Bafra'ya, Çarşamba'ya Havza'ya, Kavak'a, Ladik'e, Salıpazarı'na, Terme'ye, Vezirköprü'ye ve Yakakent'e ve karış karış tüm Samsun'a hürmetlerimi gönderiyorum.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey 'in takdir ve tesipleriyle göreve geldiğimiz günden bugüne önce ülkem ve milletim şiarıyla çalışmaya devam ediyoruz. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası maskeler düşmüş, oyunlar bozulmuş, ayağı kırık masalar yerle yeksan olmuştur. Seçim döneminde ülke yönetmeye talip olanlar bugün partilerini dahi yönetememektedir. Seçim döneminde koltuk yarışına girenler bugün küçük çocuklar gibi birbirini şikayet etmektedir. Eline çuvalı alanlar sözde dava arkadaşlarını kongre kürsülerinde duvardan duvara vurmaktadır. FETÖ vb terör örgütleri ile onların uzantıları ise halen üniter yapımızı ve yönetim sistemimizi oymaya ve yıpratmaya çalışmaktadır. Onlar dahi muhalefetten umudunu kesmiş, yönetimi ele geçiremeyeceklerini anlayınca hain yöntemlerine tekrar dönmeye başlamıştır.

"TEMSİLİYET KUVVETİMİZİ ARTIRACAĞIZ"

Liderimizin dediği gibi tüm terörist unsurlara ve onlarla kol kola yürüyenlere seslenmek istiyorum. Ölünüzü, dirinizi, her gün birinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla billahi yüzleştireceğiz. Vallahi de billahi de bunu yapacağız. Bunu yapmak için de partimizi güçlendireceğiz, Liderimizin siyasi pusulasıyla temsiliyet kuvvetimizi artıracağız. Milliyetçi Hareket Partisi'nin zayıflaması için el ovuşturanlara, fitne tohumları saçmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.

Allah'ın izniyle; Milliyetçi Hareket Partisi algı oyunlarını bozarak geliyor. Milliyetçi Hareket Partisi kiralık kalem sahiplerini, köşelerini kiralayanları yenerek geliyor. Milliyetçi Hareket Partisi kumandalı ve paralı anket firmalarına ve fonlayanların kapılarına kilit vurdura vurdura gümbür gümbür geliyor. Yüz yıl evvel, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, Türk vatanını kurtaran Türk milliyetçiliğinin, yüz yıl sonra aynı fikri mukavemet ve muhtevasıyla Cumhur İttifakı'nın milli ve ahlaki ilkeleri çerçevesinde Türk ve Türkiye yüzyılının imar, inşa ve ihyasında büyük rol oynayacağına gönülden inanıyoruz."

Karadeniz mercek altında! Komisyon Samsun'da sektör temsilcileriyle buluştu Karadeniz mercek altında! Komisyon Samsun'da sektör temsilcileriyle buluştu

"TÜRKİYE'YE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Cumhur İttifakı olarak bu ağır yükü, her şart altında kaldıracaklarını belirtten Mucur, sözlerine şöyle devam etti "Bedeli ne olursa olsun, Türkiye'mize, sahip çıkarız. Yakınlaştıkça uzaklaşan, uzak kaldıkça cazibesini ve çekim alanını genişleten ülkülerimiz, bizi biz yapan, bizi türk tarihine bağlayan, türk kültürüyle bağıtlayan, türk- islam ruhuyla kaynaştıran hayat iksirimiz değil midir?

Fatih sultan mehmed'den üçüncü selim'e kadar, askerin dilinden düşmeyen; "padişahım, biz senin uğruna kaf dağı'nın ötesine, kızılelmaya varırız." sözü milli ruhun beyanı değil midir?

BİRLİK MESAJI VERDİ

Değerli ülküdaşlarım; Küskünlük yok, sen ben yok Biz diyen yüreklerin kutlu yürüşünde, özellikle hepinizin bilmesini istiyorum ki; Ülkünün ülkücüyle buluşması, suyun çorak toprakla buluşması gibidir.Ülkünün ülkücüyle buluşması, hasretín vuslatla örtüşmesi gibidir. Ülkünün ülkücüyle buluşması, Ruhun tenle, hilalin yıldızla, nehrin okyanusla kavuşması gibidir. Bin yılların semeresi, bin yılların emaneti,bin yılların alın terı, Şehit kanı, milli ve manevi fedakarlıklar, boşa gitmemiş ve gitmeyecektir. Her devrin ülkücüleri, her devrin bozkurtları zalimlere, canilere, zillete düşenlere ve hıyanet güruhuna, göğsünü siper ederek, canını dişine takmış ve surumuzda gedik açtırmamıştır. Türk milletine düşmanlıkta birleşenlerin sonu her zaman hezimet, her zaman hüsran olmuştur. Zira milletimiz dualıdır. Dahası kutlu davamız dualıdır. Sadakat ve vefanın, milliyetçi-ülkücü harekette çok önemli olduğunu hafıza kayıtlarınızdan çıkarmayınız. Ülkü bir adanmışlık ve eşsiz bir tutkuysa, o halde istismarcılara ve ülkücülükten geçinenlere karşı, çok dikkatli olunuz. Hiç kuşkum yok ki, elbette yapacağız, hep birlikte"

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELELERİ

Yönetim Kurulu ise Aykut Çepni, Ayhan Koçal, Ali Hikmet Karaosmanoğlu, Ceyhun Çatalsakal, Hasan Güler, Şenol Ölmez, Ahmet Topak, Büşra Celebi, Emre Sesli, Harun Karapıçak, Sevgi Çatalsakal, Sabri Coşkun, Ayfer Cömert, Cemalettin Kabataş, Ahmet Gonca, Gençosman Çoklar, Levent Kaya, Selçuk Bolat, Adem Memiş, Serhan Hacıhüseyinoğlu, Süleyman Şeker, Mustafa Şen, Mustafa Yıldırım ve Musa Kazım Sönmez'den oluştu.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.