Parçalı, zamanla çok bulutlu, Kastamonu ve Sinop çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli ve iç kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerinde güneyli yönlerde kuvvetli ve fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

29 Mayıs Pazartesi Samsun hava durumu 29 Mayıs Pazartesi Samsun hava durumu

HAVA SICAKLIĞI: Güneyli rüzgarla birlikte 2 ila 5 derece artması, akşam saatlerinden sonra hissedilir derecede azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette ve kuvvetli (40-60, hamlesi 70 km/saat), bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli ve fırtına (40-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli sağanak, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerde yer yer kuvvetli kar yağışı beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bölge genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-60, hamlesi 70 km/saat), iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.