Yapmış olduğumuz son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Kastamonu çevrelerinden başlayarak zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, yüksek kesimlerde ( 800 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların; öğleden sonra Kastamonu'nun kuzey kesimleri ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

15 derece birden düştü! Samsun'da sıcaklıklar ne zaman yükselecek? 15 derece birden düştü! Samsun'da sıcaklıklar ne zaman yükselecek?

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan orta kuvvette, Kastamonu ve Sinop kıyıları ile Samsun ve Ordu çevrelerinde zaman zaman kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kastamonu'nun kuzeyi ile Ordu çevrelerinin kuvvetli yağmur yükseklerinde yer yer kuvvetli kar yağışları(5 - 20 cm) beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, tipi şeklinde yağış ve çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.