Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yeni başkanı Fatih Karahan liderliğindeki ilk Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizinde değişiklik yapmama kararı aldı. Bu kararla birlikte faiz oranı yüzde 45 seviyesinde sabit bırakıldı. Haziran ayından bu yana gerçekleştirilen ilk PPK toplantısında alınan bu karar, ekonomi ve finans dünyasında merakla bekleniyordu.

KREDİ FAİZLERİNDE BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Ancak, faiz kararı dışında, yakın zamanda kredi kartı limitlerine ve taksit sayılarına ilişkin yeni düzenlemelerin gelmesi bekleniyor. Politika faizindeki değişiklikle birlikte kredi kartları için referans faiz oranlarında bir değişiklik olmayacak. Önceki iki ayda faiz artırılmasına rağmen kredi kartı azami faiz oranlarında bir değişiklik yapılmamıştı.

ARTIRMA KARARINDA DA DEĞİŞMEMİŞTİ

Aralık ayında yapılan PPK toplantısının ardından, kredi kartı azami faiz ve üye işyeri azami komisyon oranları için referans orana üst sınır getirilmişti. Bu sınır, mevcut seviyenin üzerine çıkmaması için belirlenmişti. Ocak ayı faiz kararının ardından da bu açıklamanın geçerliliğini koruduğu belirtilmişti.

karar

Osman Özkoç ile Yarının Dünyası 22 Nisan Pazartesi Kanal S ekranlarında Osman Özkoç ile Yarının Dünyası 22 Nisan Pazartesi Kanal S ekranlarında

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.