Ticaret Bakanlığı'ndan fiyat etiketlerine yönelik önemli bir karar geldi. Karara göre, işletmeler, hizmetin özelliği ve tüketiciye sunuluş biçimine göre fiyat listesini iş yerine asmakla yükümlü olacak.

Lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek içecek hizmeti veren iş yerleri fiyat listelerini giriş kapısı ve masa üstlerine koyacak. Uygulama 1 Ocak 2024 tarihinde başlayacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan değişikliğe göre, işletmeler, hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu işyerinde, ayrıca lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işyerlerinde ise işyerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde koyacak. Uygulama 1 Ocak 2024 tarihinde başlayacak.

4.4 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı çevre illerde de hissedildi 4.4 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı çevre illerde de hissedildi

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.