Tiktok Türkiye'de kapatılacak mı? Tiktok Türkiye'de kapatılacak mı?

LGS BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

2024 LGS sınavı başvurularının ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak olan on binlerce ortaokul öğrencisi tarafından merak ediliyor. 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak olan LGS 2024 öncesinde, isteğe bağlı yapılacak olan başvuru tarihleri belli oldu. İşte ayrıntılar.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sınava katılım isteğe bağlı olup katılmak isteyen öğrenciler başvurularını 18-29 Mart'ta "e-Okul" üzerinden gerçekleştirilecek.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ 24 MAYIS'TA TESLİM EDİLECEK

Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, 24 Mayıs 2024'ten itibaren elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek.

Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.

LGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2024 MEB LGS başvuru kılavuzu yayımlandı - 5

TÜM SORULAR TAKVİME UYGUN OLACAK

2024'te yapacakları LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihinin 2 Haziran Pazar olarak belirlendiğini bildiren Tekin, şunları söylemişti;

"Bu kararımızla, öğrencilerimizin sınava bayram öncesinde girmelerini daha da önemlisi öğrenci ve velilerimizin hem bayram hazırlıklarını hem de yaz tatili planlamalarını yaparken zihnen daha rahat olmalarını istedik. 2 Haziran'da yapılacak LGS sınavının soru sayısı ve soru şekliyle ilgili bir değişiklik olmayacağının bilinmesini isterim. Ayrıca tüm sorular sınav takvimine uygun olacak şekilde, sekizinci sınıf öğretim programlarında yer alan konu ve kazanımlar esas alınarak hazırlanacaktır."

2024 LGS NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihi geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.

Buna göre; 2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak.

NTV

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.