Samsun'un Havza ilçesi ile Amasya arasında yapılacak ikinci etabın startı, Kurtuluş Mücadelesi için Anadolu'ya geçen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal'in Havza'ya geldiğinde kaldığı Atatürk Evi'nin önünde yapıldı.

SPORCULARA BAŞARILAR DİLEDİLER

SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşçı ve Havza Belediye Başkan Vekili Mahmut Gümüştekin, start öncesi sporculara başarılar diledi.

TÜRKİYE'NİN İKİNCİ YÜZYILINA ATFEN DÜZENLENDİ

SAMKON Genel Başkanı Aşçı, Türkiye'nin kurtuluşunda ikinci yüzyılının başlamasına atfen bisiklet turunu düzenlediklerini söyledi.

"ÇOK GÜZEL BİR YARIŞ OLDU"

Parkurun Samsun'dan Havza, Amasya, Çorum ve Kahramankazan'a kadar olduğunu belirten Aşçı, "İkinci yüzyıl vurgusu ile Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu'nu düzenledik. Dün birinci etabını tamamladık ve Havza'ya geldik. Bugün ise Havza'dan Amasya'ya geçeceğiz. Yarın Çorum'a geçeceğiz. Bizim için güzel, eğlenceli ve hakikaten Samsun'umuzun tanınmasında ve tanıtılmasında çok güzel bir yarış oldu." dedi.

Tarihi ve kültürel değerlere sahip bölgeleri kapsayacak şekilde 4 gün 4 etap halinde devam edecek bisiklet turu, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde son bulacak.

Samsun'da balkondan girdikleri evden hırsızlık yaptılar! Oyuncakları da çaldılar Samsun'da balkondan girdikleri evden hırsızlık yaptılar! Oyuncakları da çaldılar

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.