Türkiye’nin farklı şehirlerinde Samsun’a gelen karavan tutkunları gerek belediyelerin karavan parklarında gerekse Atakum sahiline park ederek konaklıyor. Özellikle Atakum’un sahil şeridinin uzun olması ve sunulan imkanlardan dolayı Samsun’u tercih ettiklerini ifade eden karavancılar, çok güzel zaman geçirdiklerini söyledi.

"ATAKUM TÜRKİYE'NİN SAYILI SAHİLLERİNDEN"

Samsun'a karavanı ile gelen Arzu Kuruca, "15 yıldır burada yaşıyorum ve gayet güzel bir şehir. Atakum’un zaten çok uzun ve güzel bir sahile var. Türkiye’nin bence sayılı sahillerinden biri. Tertemiz, çok iyi kullanılan, belediyenin çeşitli organizasyonlarının olduğu, lavabo ve duşların bulunduğu, insanların rahatça güneşleneceği yerlerin olduğu güzel bir sahil. Biz de bunun için buradayız. Belediyemizin bize verdiği tüm imkanları en sonuna kadar kullanıyoruz fakat bir takım eksikliklerimiz var. Mesela kamusal alanı kullanamama gibi bir tedbir alınıyor. Bununla ilgili biraz tedirginiz ve ilk bunun çözülmesini isteriz" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne yine yargı şoku! Yürütmeyi durdurma istemi reddedildi Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne yine yargı şoku! Yürütmeyi durdurma istemi reddedildi

"SAMSUN HERKESE YETEBİLECEK DURUMDA"

Karavancı Emre Şentürk, "Biz Samsun’u seviyoruz. Benim öğrencilik şehrimdir. Karavancı olmaya bayağı öncesinden heves ediyorduk. Yapabilir miyiz diye kafamızda soru işaretleri vardı ama bir cesaretlendik. 1 aylık karavancıyım. Büyüklerimin yardımlarıyla sorunlarımızı da aştık. Samsun uzun bir sahile sahip. O yüzden herkese yetebilecek bir durumda. Kişilerin birbirleri ile iç içe olmasını engelleyecek bir deniz kenarı var. Belediye sunduğu imkanlar, plajlar, tuvaletler, duş yerleri gayet temiz durumda. Bu yüzden Samsun’u seçtik" diye konuştu.
Karavancılar tatilin keyfini çıkarmaya devam ediyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.