Yapılan son değerlendirmelere göre; Çorum dışında Bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Samsun, Sinop, Ordu ve Kastamonu'nun kuzeyinde kuvvetli olması beklenen yağışların, kıyılarda karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kar ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, kıyı kesimlerde kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ VE YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARILARI: Bölgemiz genelinde görülecek yağışların; Samsun, Sinop, Ordu çevrelerinde kıyılarda kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışları ile birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın, bölgemizin kuzeyinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZ UYARISI: Doğu Karadeniz'de rüzgarın, batıda batı ve kuzeybatı, doğuda güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Çarşamba günü akşam saatlerinde batısında, Perşembe günü sabah saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

SAMSUN HAVA DURUMU

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.